e-Balík v kostce

1. Pohodlí domova či kanceláře

Bez nutnosti registrace můžete objednat profesionální přepravu balíků v rámci celoevropské sítě GLS přímo z vašeho počítače. Cenu za přepravu můžete sledovat v průběhu objednávky ve vašem „nákupního košíku“. Vaši objednávku vám potvrdíme emailem, a pokud si nebudete chtít donést balík do některého z GLS ParcelShopů, následující pracovní den si jej přímo u vás vyzvedne kurýr, který přiveze i předtištěné adresní štítky.

2. Jednoduchá obsluha

Nezbytné údaje vyplníte snadno, nápovědu a naše tipy najdete přesně tam, kde je potřebujete. Adresy firem vám napoví našeptávač přímo v zadávacím poli. Postupujete intuitivně tak, jak jste zvyklí při nákupu po internetu. Nezbytné detailní informace jsou k dispozici přímo na stránkách. Registrace vám přinese mnoho výhod a ušetří váš čas. Můžete například sledovat historii všech vašich přepravovaných zásilek, nemusíte znovu vyplňovat vaše údaje a navíc můžete využívat i další služby.

3. Smysluplné funkce

Méně znamená více. Portál e-Balík má přehlednou grafiku, požaduje výhradně nutné údaje a obsahuje pouze nezbytné funkce, například adresář, do kterého můžete ukládat adresy pro snadné a rychlé využití při další přepravě. To vám významně ušetří čas, a to zejména častým odesílatelům. Samozřejmostí je sledování průběhu přepravy pomocí systému Track&Trace, který je přístupný přímo z úvodní stránky.

4. Praktické služby

FlexDeliveryService: pokud při odesílání balíku zadáte příjemcovu emailovou adresu, GLS ho bude s předstihem informovat o stavu zásilky a termínu jejího doručení. Příjemce si tak může bezplatně a bez registrace změnit místo a čas doručení.

FlexDeliverySMSService: pokud uživatel e-Balíku zvolí tuto službu a zadá číslo mobilního telefonu příjemce, bude ho GLS s předstihem informovat o stavu a termínu doručení pomocí SMS zprávy, ve které nalezne i informace o možnosti bezplatně a bez registrace změnit místo a čas doručení.

CashService (dobírka): Pro zásilky na území České republiky si uživatel e-Balíku může objednat službu, kdy GLS předá balík příjemci pouze po uhrazení dobírkové částky uvedené odesílatelem. Suma je bezpečně a rychle převedena na účet, který odesílatel zadá při své registraci do aplikace.